Pastatyta nauja mobili pontoninė prieplauka ir naujas pontoninis keleivinis laivas „Kaunas"

2014-11-04
Kaunas_middle            Valstybės įmonė Vidaus vandens kelių direkcija (toliau – VĮ VVKD) suprojektavo ir pastatė mobilią pontoninę prieplauką ir naują pontoninį keleivinį laivą „Kaunas“, kuris jau 2015 metais plukdys Kauno miesto gyventojus ir svečius.


            Mobilioji pontoninė prieplauka VĮ VVKD Laivų technikos priežiūros bazės (toliau – LTP bazė) specialistų pastatyta ir sumontuota 2014 metų rugsėjo mėnesį, Nemuno upės kairiajame krante Kačerginės miestelyje. Prieplauka yra 13 m ilgio, 5,7 m pločio.
Prieplauką jau spėjo išbandyti pramoginiai laivai, taip pat į Kačerginės miestelį keleivius plukdęs laivas „Tolstojus“ ir UAB „Nemunas Travel“ laivas „Perlas“. Prieplauka buvo įvertinta kaip itin stabili ir patogi laivams švartuotis. Upeivių teigimu, tai viena geriausių mobiliųjų prieplaukų Nemuno upėje.

            Naujo Pontoninio keleivinio laivo „Kaunas“ statyba pagal UAB „Nemunas Travel“ užsakymą buvo pradėta 2013 m. gruodžio mėnesį. Darbus atliko LTP bazės specialistai. Naujasis pontoninis laivas yra 12 m ilgio ir 4,6 m pločio, grimzlė – 0,55 m. Tai labai manevringas, galintis plaukioti itin sekliose upėse keleivinis laivas. Jis turi vandensvydžio tipo varytuvą, kurį suka 130 AG „Perkins“ dyzelinis variklis. UAB „Nemunas Travel“ planuoja, jog naujasis pontoninis keleivinis laivas galės talpinti iki 40 žmonių ir bus pradėtas eksploatuoti 2015 metais. Naujuoju pontoniniu keleiviniu laivu „Kaunas“ bus rengiami reisai po Kauno miesto senamiestį ir jo apylinkes, taip pat Nevėžio upe iki Raudondvario pilies.

 

Daugiau nuotraukų

Img_40912_thumb 1_thumb