Pokalbiai apie laivybą penktadienio popietę

2015-06-09

            Penktadienį, birželio 5 d., žurnalistė B. Sabaliauskaitė suorganizavo faifokloką (popietę), kurio dalyviai diskutavo apie laivybą Nemune. Svečių tarpe buvo ir architektų, ir Kauno m. savivaldybės atstovų, verslininkų. Taip pat buvo ir Vidaus vandens kelių direkcijos atstovas.

            Dalis dalyvių kalbėjo, kad Nemunas yra seklus ir dėl to ne itin patrauklus laivybai. Taipogi jie išsakė pastebėjimus, kad Nemuno ir Neries santakoje stovėjusi Vidaus vandens kelių direkcijai priklausanti žemsiurbė kasė smėlį ir pylė jį į dešinį Neries krantą.

            Norėdama išsklaidyti abejones dėl upės vagos valymo darbų, VĮ Vidaus vandens kelių direkcija informuoja, kad vagos valymo darbai atliekami laikantis juos reguliuojančių teisės aktų, o iškastas gruntas pilamas į  iš anksto su Kauno regiono Aplinkos apsaugos departamentu ir žemės sklypo savininku suderintą vietą. Vagos valymas, t.y., grunto kasimas, yra vienas iš pagrindinių vidaus vandenų kelių priežiūros darbų, šalinant susidarančias seklumas ir siekiant sudaryti tinkamas sąlygas laivybai. Išvalius farvaterį, pramoginiai ir keleiviniai laivai galės pasiekti Kauno pilį iš Neries pusės. Taip pat sumažės nešmenų patekimas į Nemuną žemiau Neries žiočių ir pagerės priplaukimas prie ten esančių prieplaukų.