Navigacijos pradžia

2015-04-25
1_middle

Balandžio 25 –ąją skelbiama navigacijos pradžia


            Informuojame, kad šiais metais oficiali navigacijos sezono pradžia yra balandžio 25 d. Vidaus vandens kelių direkcijai (VVKD) priklausantys laivai jau prieš kelias dienas išplaukė ženklinti farvaterio, kad suspėtų pasiruošti laivybos sezono pradžiai.


            Primename, kad dešinioji farvaterio pusė yra ženklinama raudonais kelio ženklais, o kairioji – žaliais.


            VVKD eksploatuos 385,6 km valstybinės reikšmės kelių. Visus eksploatuojamus valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelius bei navigacijos trukmę juose rasite čia. Informacija apie atskirų kelių ruožų ženklinimą šviečiančiais ir nešviečiančiais ženklais yra pateikta čia. Mums malonu pranešti, kad šiemet padaugėjo šviečiančiais ženklais pažymėtų vidaus vandenų kelių ruožų, kuriuose laivuoti galima ištisą parą. Šį sezoną papildomai šviečiančiais ženklais paženklinome ruožus Kaunas – Kulautuva ir Rumšiškės – Kruonio hidroelektrinė.


            Dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijos pietinių ribų patikslinus vidaus vandenų kelio Kuršių mariose ruožą nuo Atmatos žiočių iki Klaipėdos valstybinio jūrų uosto ir siekiant atskirti jūrinę ir vidaus vandenų kelių ženklinimo sistemas, pasikeitė vidaus vandenų kelio pradžia bei ženklinimas ties Klaipėdos uostu:


• vidaus vandenų kelias sutrumpėjo 2,8 km;
• pasikeitė bojos Nr. 1 (spalva – raudona) vieta;
• pasikeitė bojos Nr. 2 (spalva – žalia) vieta;
• bojos Nr. 3 (spalva – raudona) ir bojos Nr. 4a (spalva – žalia) nebeliko.


            Kelio ženklus ir farvaterio ašies koordinates Kuršių mariose rasite čia. Vidaus vandenų kelio pradžios Kuršių mariose ženklinimo schema pateikta čia. Kuršių marių locmano žemėlapį rasite čia.


            Dar vienas pasikeitimas 2015 m. - šviečiančiais ženklais paženklintas 4 km Kuršių marių ruožas nuo Nidos uosto iki Lietuvos valstybinės sienos.


            Upeivius turėtų pradžiuginti žinia, kad jau yra užtikrintas laisvas praplaukimas po naujuoju Sovetsko tiltu. Pernai dėl statybos darbų laivyba ties tiltu buvo labai apribota, plaukimai vyko pagal nustatytą grafiką.


            2015 m. laivybos sezonas truks, kaip ir pernai, 199 paras iki lapkričio 9 d.


            VVKD linki Jums saugaus ir smagaus naujo laivybos sezono ir primena, kad būtumėte atidūs, kadangi Nemuno upėje (už farvaterio ribų) yra hidrotechnikos statinių – bunų, kurių, esant aukštesniam vandens lygiui, nesimato, todėl būtina vadovautis farvaterį žyminčiais ženklais.

 

Daugiau nuotraukų

2_thumb 3_thumb 4_thumb 5_thumb 8_thumb 9_thumb 10_thumb 11_thumb 6_thumb 7_thumb